2025. május 17-én, szombaton rajtol el az idei Tour de Homokhát. A rajt ezúttal Bordányban lesz, a kerékpárosok kis- és nagyköre Szatymazon át vezet.
A túrákon csak nevezés útján lehet részt venni, a nevezés már lezárult, a helyszínen nincs nevezés. A túra rossz időben is megvalósul.
A kerékpáros résztvevők szombaton 10 és 13 óra között haladnak át Szatymazon. A forráskúti úron érkeznek, a Vasút utcából az Ady Endre útra kanyarodnak és a faluháznál kialakított frissítőállomást érintik. A települést az Ady Endre utcán át a Zsombó felé haladó közúton hagyják el.
Ez túra, nem verseny. A túrán mindenki saját felelősségére vesz részt, a közlekedési szabályok betartása kötelező. Ezzel együtt fontos, hogy az autósok fokozottan ügyeljenek szombaton a tékép szerinti útszakaszokon!