Az egyedülálló műrepülős produkció előkészületei majd’ egy évig tartottak. Besenyei Péter több mint 300 kilométeres sebességgel repült át a 244 méter hosszú, 30 méter széles és 8 méter magas épületrészen. A mutatványt három alkalommal hajtotta végre a cég dolgozói és a meghívott vendégek előtt. A különleges üzemcsarnokavató augusztus 2-án zajlott a CE Glass szatymazi gyárában.
Varga Gusztáv, a CE Glass alapító-tulajdonosa elmondta, a vállalatnak otthont adó 35000 négyzetméteres ipari park egy új, 8400 négyzetméteres termelőcsarnokkal, egy hozzá kapcsolódó 7400 négyzetméteres féltetős, nyitott csarnokkal, valamint utakkal és csapadékelvezető rendszerrel bővült. Besenyei a féltetős, nyitott csarnokon repült át.
Kitűnő időjárásunk volt szerdán, hiszen perzselő forróság sem volt, ugyanakkor minimális szél mellett gyakorlatilag egy szem felhőt nem lehetett látni az égen. Ez persze abból a szempontból volt fontos, hogy augusztus másodikára szervezte a szegedi gyökerű, de Szatymaz mellett gyárat építő CE Glass üvegipari vállalat az újonnan épült csarnokuk avatóját, amin Besenyei Péter is részt vett – hivatásos formában – kezdi helyszíni riportját a szegeder.hu portál tudósítója.
fotó: Kultúrkubikos