Az Őszibarack-fesztivál hivatalos megnyitóján Barna Károly polgármester és Dékányné dr. Balogh Andrea alpolgármester köszöntötte a vendégeket. Rövid üdvözlő beszédet mondott Farkas Sándor országgyűlési képviselő, miniszterhelyettes és Dósa Sándor, aki partnertelepülésünk, Kibéd polgármestere.
Barna polgármester a képviselőtestület döntése alapján Szatymaz községért kitüntető címet adott át Lippai Józsefné nyugdíjas orvosírnoknak és Lindholm-Csányi Eszter tanárnőnek.
Kitüntető oklevelet kapott a Szatymazi Judo SE. felnőtt csapata, ők ezt az NB I-ben elért második helyezésükkel érdemelték ki.
Hagyományosan ilyenkor, a falunap hivatalos megnyitóján köszöntik a két falunap közötti egy évben születetteket és szüleiket, ám ezt az eseményt most a rendkívüli hőség miatt egy későbbi időpontra halasztották.
A falunapi események, az inygenes programok ma este és holnap egész nap zajlanak a faluház környékén.